Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice: jak zachować się w przypadku zderzenia?
Zderzenie na drodze zawsze powoduje stres, nie tylko u kierowcy, ale również u pasażerów. Warto zatem wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji, aby nie stracić zimnej krwi. Tym bardziej, że od tego, jakie czynności wykonamy, może zależeć, czy otrzymamy zwrot kosztów za naprawę naszego samochodu z ubezpieczenia OC.

Wzywać policję czy nie jest to konieczne?

Bardzo często kierowcy zastanawiają się czy wzywanie policji jest konieczne. Generalnie istnieje dość oczywisty podział. Jeśli w wypadku są ranni, niezależnie od tego czy to sprawca, pasażerowie czy inni uczestnicy ruchu, musimy wezwać służby. Tym bardziej, że niezbędna jest wtedy też pomoc ratowników medycznych. Natomiast, jeśli nikt nie ucierpiał i nie ma żadnych obrażeń, wtedy nie musimy wzywać służb mundurowych. Jest jednak pewien warunek, sprawca musi się przyznać do swojego czynu i podpisać odpowiednie oświadczenie, z którym będziemy mogli zgłosić się do ubezpieczyciela. Jeżeli natomiast się nie przyznaje, albo wina nie jest oczywista, wtedy musimy wezwać policję.

Co jest ważne na miejscu wypadku?

Na miejscu wypadku ważne jest, żeby spisać odpowiednie informacje o sprawcy i poszkodowanym w wypadku kierowcy. Jeśli zdecydowaliśmy się nie wzywać policji, musimy mieć dane osoby, która spowodowała wypadek, opisane wcześniej oświadczenie, informacje na temat jego ubezpieczenia i dane pojazdu. Nie posiadając takich danych nie będzie możliwa likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice. Jeżeli policja nie została wezwana, to po wymianie danych, możemy oddalić się z miejsca zdarzenia. Oczywiście, jeśli nasz samochód jest na tyle sprawny, że możemy nim dalej jechać. W przypadku przyjazdu służb mundurowych ten czas będzie zawsze dłuższy.

Co zrobić po całym zdarzeniu?

Tak naprawdę najważniejsze rzeczy dzieją się już po zdarzeniu, ponieważ teraz możliwa jest likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice. Po to, żeby otrzymać pieniądze z ubezpieczenia, musimy zgłosić się do swojej firmy ubezpieczeniowej. Możemy również zgłosić się do firmy, która zajmuje się taką likwidacją, załatwiając wszystko z naszym ubezpieczycielem. Dzięki temu będziemy musieli tylko umówić się na odstawienie samochodu do konkretnego warsztatu, a następnie go odebrać. Całą resztą zajmą się za nas inni, którzy będą się kontaktować z ubezpieczycielem oraz ściągać pieniądze za naprawę. Wszystko odbywa się wtedy bez naszego udziału.

Post Author: antonio bao