baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe są potrzebne nawet w małym pomieszczeniu

Mała łazienka może się okazać dużym problemem. Bo kto nie wolałaby dużej, przestronnej powierzchni, gdzie bez problemu zmieści się wanna i prysznic, szafki i toaletka, a także pralka i ubikacja.

Wyzwanie dla dekoratora

Czasem, jednak trudno zmieścić wszystko w naszej małej łazience, szczególnie, gdy mieszkamy w bloku. Tam zazwyczaj łazienka była podczas budowy traktowana po macoszemu i nie przeznaczono na nią wiele miejsca. Zagospodarowanie przestrzeni, jaką dysponujemy może być trudne biorąc pod uwagę ilość rzeczy, które mają się tam znaleźć. Z doświadczonym dekoratorem wnętrz powinniśmy jednak dać radę stworzyć wnętrze jednocześnie ładne i funkcjonalne. Trzeba tu wykorzystać wszelkie możliwości skrytek, szafeczek i każde miejsce mus być spożytkowane. Nie musi to tez tworzyć przytłaczającego wrażenia graciarni, może jednocześnie wyglądać bardzo przestronnie. Jeśli tylko posłużymy się kilkoma sztuczkami, oczywiście.

Efekt wizualny

Trzeba zadbać o to, by łazienka robiła wrażenie większej, niż jest. Realnie jej nie powiększymy, choć możemy ją dobrze urządzić, o czym za chwilę, ale zróbmy wszystko, by osoba wchodząca do środka widziała, że jest tam coś więcej. Służy do tego kilka sprytnych trików. Po pierwsze jasne kolory. Nie przytłaczajmy dodatkowo małego pomieszczenia ciemnym wystrojem. Jasna farba, kafelki, czy innego rodzaju pokrycie ścian to podstawa. Zdecydujmy się na beż, jasny brąz, może żółć, czy pomarańcz, wtedy wnętrze będzie przytulne, a jednocześnie większe. Pamiętajmy również, by ewentualne fugi wykonać w tym samym kolorze, co kafelki. Warto też zainwestować w kilka dekoracyjnych płytek, które stworzą poziomy pas na naszych ścianach. I pewnie już myślisz o kolejnym elemencie, chyba najbardziej oczywistym w kwestii optycznego powiększania. Chodzi o lustro. Duże lustro nad umywalką i odbicie wnętrza sprawi, że naprawdę będziemy przekonani, że mamy więcej miejsca. Do tego pochowajmy w szafkach większość rzeczy, ponieważ im miejsce bardziej puste, tym większe nam się wydaje. Te kilka prostych pomysłów może dac efekt, który odmieni naszą łazienkę o 180 stopni.

Dobieramy wyposażenie

Teraz czas na wybór wszystkich akcesoriów, które wypełnią wnętrze od wanny po baterie łazienkowe, od toalety po pralkę. Podstawa jest dokonanie wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Ta druga ma tę oczywistą zaletę, że jest mniejsza. A Jednak wielu ludziom ciężko jest zrezygnować z możliwości wygodnych, długich kąpieli w wannie z gorąca wodą. Jeśli jednak zdecydujemy się na wannę to obudujmy ją w ten sposób, by były tam umieszczone schowki. Obojętnie, czy prysznic, czy wannę postawmy w rogu, wtedy zajmie najmniej miejsca. Również umywalka może być narożna. Wymiary umywalek są bardzo różne, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie, co nie będzie specjalnie duże, lecz wystarczające na nasze potrzeby. Baterie łazienkowe do umywalki również występują w wielu wariantach, musimy się zdecydować na taki, który pasował będzie do naszego wystroju wnętrza. Od nas zależy, czy wybierzemy model retro z okrągłymi kurkami, które czasem nawet są pokryte złotym kolorem i robią naprawdę ładne wrażenie, czy może na coś nowoczesnego, nawet tak bardzo, jak bateria przyciskana, która sama wyłącza wodę po danym czasie.

Wiele rozwiązań w jednym urządzeniu

Skoro mamy mało miejsca to zastanówmy się nad wykorzystaniem elementów w różnorodny sposób. Wanna może być przecież jednocześnie prysznicem, gdy tylko zadbamy o zasłonkę do niej. A sama zasłonka może być kolejnym elementem dekoracyjnym w naszej łazience, jeśli tylko wybierzemy ładny, harmonijny wzór. Ważne jest ogrzewanie łazienki, aby nie było w niej nadmiernej wilgoci, dlatego zamontujmy grzejnik najlepiej w postaci żeberkowej, aby jednocześnie móc na nim suszyć drobne rzeczy, jak na przykład ręcznik do rąk. Również lustro możemy połączyć w całość z umywalką, która zostanie zabudowana szafką, gdzie będziemy mogli trzymać niezbędne rzeczy. Takie pomysły sprawią, że zmieścimy się w naszej małej łazience ze wszystkim, czego nam potrzeba i nawet nie zwrócimy już więcej uwagi na to, że jej wymiary nie są naszymi wymarzonymi.

Post Author: admin

Dodaj komentarz