Budżet obywatelki plac zabaw. Zawalcz o to

Mieszkasz na osiedlu, gdzie nie ma swobodnego dostępu do placu zabaw? Najwyższa pora, by to zmienić. Dzieci muszą mieć miejsce do spędzania czasu. To nie jest ich przywilej, a prawo. W dużych miastach place zabaw to jedyna przestrzeń do tego by się czymś zająć i pobyć z dzieckiem.

Jak wywalczyć plac zabaw?

W pierwszej kolejności należy zgłosić się do zarządcy nieruchomości. Kolejnym krokiem będzie napisanie stosownego pisma. Warto znaleźć sobie sojuszników i to co najmniej kilku. W ten sposób zdecydowanie prościej będzie coś załatwić. Działają c w pojedynkę bardzo łatwo możemy się poddać, a nasze działania będą mało efektywne. Osoba decyzyjna wie, że z grupą trudniej jest walczyć. W wielu przypadkach wystarczy jedynie napisać pismo, by sprawa nabrała rumieńców, a dzieci doczekały się placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Jeśli zarządca nieruchomości, czy też osiedla będzie widział, że jest taka potrzeba z pewnością wygospodaruje środki. Często zdarza się tak, że w okolicach jest już plac zabaw, jednak jego wygląd jest, delikatnie mówiąc, mało zachęcający. Odpadająca farba, ledwo trzymające się huśtawki nie robią dobrego wrażenie. Wtedy warto to uwzględnić w podaniu i napisać, że choć w pobliżu jest miejsce do zbaw, to przebywanie tam jest wysoce niewskazane, bo urządzenia są w fatalnym stanie.

A może budżet obywatelski?

Jeśli nie uda nam się nic wskórać, warto starać się budżet obywatelski plac zabaw. Tego typu inicjatywy są powszechnie stasowane. Organizuje je większość gmin w całej Polsce. Najprościej mówiąc są to dodatkowe środki z budżetu gminy, które można przeznaczyć na inwestycje zaproponowane przez samych mieszkańców. W końcu to oni wiedzą najlepiej, czego najbardziej potrzeba w ich okolicy. To bardzo ważne. Bez tego niewiele da się zdziałać. Trzeba dać mieszkańcom swobodę w działaniu, a budżet obywatelski plac zabaw to umożliwia. W projekcie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba zameldowane na terenie danego miasta. Środki można wykorzystać na różne cele. Jednym z popularniejszych jest właśnie plac zabaw. Żeby się o niego postarać, należy wypełnić wniosek i dołączyć wymagane dokumenty. Następnie złożone papiery weryfikują urzędnicy, którzy oceniają, czy za podana kwotę możliwe są tego typu inwestycje. Jeśli wnioski przejdą weryfikacje, trafiają pod głosowanie. Realizowany jest projekt, który zyska największą liczbę głosów. Tym samym mogą powstać bardzo wartościowe inwestycje, które posłużą następnym pokoleniom.

Post Author: subodh murra