Camper wynajem: Co warto zabrać, gdy wybierasz się w podróż z dzieckiem?

Wakacyjne wyjazdy to idealny okres, aby spędzić czas z dzieckiem w interesujący sposób. To nie tylko doskonała zabawa dla naszych pociech, ale także chwile, gdy możemy budować relacje rodzinne i zacieśniać więzy. Zobacz, co warto zabrać w podróż, kiedy wyruszasz w drogę camperem.

Pierwsza kwestia: przewóz dziecka

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musimy pamiętać i sprawdzić przed wyruszeniem w drogę, są przepisy prawne dotyczące przewozu dziecka. Zgodnie z wymogami większości krajów Unii Europejskiej, wszystkie dzieciaki, które są pasażerami pojazdów osobowych, do których wlicza się także camper, muszą być przewożone w specjalnych fotelikach. Pasy, które są zamontowane w samochodach osobowych, są dostosowane jedynie do dorosłych osób, dlatego też w razie kolizji mogą stanowić dla dziecka realne zagrożenie, a nie je chronić. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom należy wybrać odpowiedni fotelik, który jest dopasowany do jego wagi, jak i wzrostu. Pamiętajmy, że w za dużym foteliku nasze dziecko będzie się nadmiernie ruszać, a z kolei za mały nie jest dla niego wygodny. Tego typu foteliki są przeznaczone dla dzieci do 12 roku życia lub do osiągnięcia przez nie wzrostu co najmniej 150 cm. Warto jednak wspomnieć, że na przykład w Chorwacji, nie można przewozić dzieci na przednim fotelu pasażera, które nie ukończyły 12 roku życia niezależnie od jego wagi, czy wzrostu.

Akcesoria bez których nie da się obyć

W momencie, w którym decydujemy się na opcję: camper wynajem, musimy pamiętać, aby skompletować odpowiednie wakacyjne wyposażenie. Oczywiście, zależy ono głównie od wieku dziecka. Jeżeli zabieramy w podróż maluszka, wtedy naszym priorytetem będzie stworzenie strefy do wygodnego przewijania oraz karmienia. W tym celu musimy zabrać ze sobą przewijak, wanienkę, czy nocnik, jeżeli mamy ciut starsze dzieci. Warto też zabrać spacerówkę lub specjalne nosidełko, dzięki czemu będziemy mogli spokojnie eksplorować okolicę. Rodzice, którzy chętnie podróżują z dziećmi, przestrzegają o tym, aby nie zapominać o zabraniu śpiworków dla dzieci, nawet jeśli decydujemy się na wyjazd latem. Dzięki temu zapewnimy naszym pociechom komfort termiczny w chłodniejsze noce. Jeśli odpowiemy na ogłoszenie: camper wynajem, i wyruszymy w nim w podróż, to nie możemy zapomnieć o spakowaniu garnków, menażki, lekkich sztućców, talerzy, kubeczki, krzesełka do karmienia, jak i przenośnego łóżeczka turystycznego, które może również służyć jako kojec.

Post Author: terra brown

Dodaj komentarz