Dainese – marka ceniona przez motocyklistów

Dainese to jedna najbardziej znanych i najlepszych firm specjalizujących się w odzieży ochronnej, używanej do: sportów motocyklowych, jazdy konnej, kolarstwa wyczynowego, narciarstwa a nawet wyczynów kaskaderskich na świecie. W ubraniach tej marki od lat uprawiają sport najlepsi przedstawiciele wyżej wymienionych dyscyplin sportowych. Dzieje się tak szczególnie ze względu na najwyższą jakość produkowanych przez Dainese ubrań. Czy rzeczywiście warto stawiać na ich ubrania?

Ubrania szyte na miarę

Wiele z nich jest szytych ręcznie a skóry są również ręcznie garbowane. Dla maksymalnej ochrony i komfortu użytkownika firma w swojej produkcji wykorzystuje najbardziej nowoczesne technologie i materiały takie jak: tytan, magnez, włókna węglowe i Gore- tex. Poza bezpieczeństwem wynikającym z zastosowania najwyżej jakości materiałów i maszyn firma gwarantuje niesamowity design ubrań zgodny z najnowszymi trendami obowiązującymi na rynku mody. Co więcej istnieje możliwość (na życzenie klienta) szycia wybranych ubrań na miarę co sprawia, że odzież ochronna będzie pasowała idealnie tym samym komfort użytkowania będzie jeszcze większy.

Przełom na rynku odzieży dla motocyklistów

Kilka lat temu Dainese zaprezentowała innowacje i przełom na rynku odzieży dla motocyklistów- strój ochronny z wbudowanymi poduszkami bezpieczeństwa uruchamiającymi się gdy mikroprocesor zamontowany w kombinezonie wykryje kolizję. Sprawiło to, że firma stała się niekwestionowanym liderem bezpieczeństwa w swojej branży. Wielu bardzo znanych sportowców takich jak: Valentino Rossi i Jorge Lorenzo z powodzeniem korzystało z tej technologii podczas rajdów. Ceny produktów tej włoskiej firmy mogą wydawać się nieco wysokie- przykładowo ceny za kombinezon skórzany wynoszą około 3500 złotych za wersję podstawową, a w przypadku kombinezonów wykonanych z innych materiałów cena ta jest odpowiednio niższa. Jest to jednak zrozumiałe ze względu na najwyższa jakość i gwarancję bezpieczeństwa. Wybór produktów Dainese jest doskonałą decyzją dla wszystkich profesjonalistów i jak amatorów ceniących swoje bezpieczeństwo a także komfort i doskonały styl podczas uprawiania różnego rodzaju sportu.

Post Author: Dariusz Pawlak

Dodaj komentarz