Drony zrobią dla nas najlepsze zdjęcia i filmy z wysokości

Ulubionym narzędziem zarówno profesjonalnych fotografów, jak i amatorów stają się drony. To prawda, że dzięki nim możemy wykonać zdjęcia z lotu ptaka, bez wynajmowania do tego samolotu. W niepowołanych rękach drony mogą jednak być niebezpieczne.

Latanie w powietrzu małymi helikopterami

Tak naprawdę te małe maszyny podbijają nasze nieba, głównie ze względu na fakt ich użyteczności. Coraz częściej bowiem chcemy mieć zupełnie inne ujęcia naszych zdjęć i filmów, a drony nadają się do tego idealnie. Ważne jest jednak, jaki obiektyw zamontujemy do naszego drona. Pamiętajmy również, że najbardziej profesjonalne drony latają stabilnie, możemy je dobrze ustawić, a zdjęcia wychodzą wtedy bardzo wysokiej jakości. Szczególnie ten sposób sprawdza się podczas plenerowych imprez masowych, na których organizatorzy chcą mieć zdjęcia sceny i ludzi. Perspektywa z powietrza jest wtedy idealna. Ale również robienie krajobrazów idealnie się sprawdza. Coraz częściej fotografia z powietrza wykorzystywana jest przez agencję detektywistyczne. Jak już wspomnieliśmy, drony używane przez nieodpowiednie osoby mogą wyrządzić wiele szkód.

Uprawnienia na kierowanie dronem

Latające drony stają się niebezpieczeństwem nie tylko dla przelatujących ptaków, ale również samolotów. Coraz częściej słyszymy bowiem o sytuacjach, gdzie nieodpowiedzialny właściciel tej małej maszyny przez nieuwagę mógł doprowadzić do zderzenia z samolotem. Mogłoby mieć ono tragiczne skutki, bo prędkość tego drugiego jest tak duża, że nawet drobna rzecz może zrobić sporą dziurę. Co więcej, drony używane są w sposób nieodpowiedzialny. Zdarzają się sytuacje, że podgląda się przez nie sąsiadów lub robi zdjęcia miejsc niedostępnych. Osoby, które używają ich profesjonalnie zdają egzaminy na operatorów drona. Stały się one obowiązkowe. Pozwalają na pełnoprawnie używanie tych sprzętów w powietrzu. Możemy uzyskać możliwość latania dronem w zasięgu naszego wzroku (certyfikat VLOS), poza zasięgiem wzroku (BVLOS) i uprawnienia instruktorskie (INS). Należy jednak pamiętać, że w każdym państwie istnieją tzw. strefy zabronione, gdzie nawet po zdaniu egzaminu, nie możemy latać swoim urządzeniem. W przypadku nieposiadania egzaminu, mogą nas czekać wysokie konsekwencje finansowe.

Post Author: amber lopez