buty motocyklowe

Jakie buty motocyklowe ubierać w trakcie upałów?

Jazda na motocyklu powinna być bezpieczna. Buty dla motocyklistów są, niestety, bardzo zabudowane, a w trakcie upałów jazda może stać się udręką. Co zrobić, by czuć większy komfort i zapobiec nadmiernemu poceniu się stopy?

Kupuj buty z naturalnych materiałów

Choć jazda w sandałach jest wykluczona, bo zagraża naszemu bezpieczeństwu, to nie trzeba wybierać wysokich i bardzo zabudowanych butów. Trzeba zrobić wszystko, by zneutralizować nieprzyjemne dolegliwości podczas wypadów za miasto. Najlepiej jest wybierać buty motocyklowe z naturalnych materiałów. Dzięki nim skóra nie będzie się tak pociła, a sama jazda będzie znacznie przyjemniejsza. Poza tym należy szukać kompromisów. Obuwie na jednoślad muszą sztywno trzymać kostkę, ale nie ma koniczności by były nadmiernie wysokie. W ten sposób można nieco zminimalizować uciążliwości. Dobrze jest też sprawdzić, czy modele są wyposażone w specjalną membranę, która umożliwia swobodny przepływ powietrza. Nie można zapominać o tym, by obuwie ochraniało palce i stopy. Trzeba przyjrzeć się również podeszwie, która nie powinna się zbytnio ślizgać. Noga musi się dobrze trzymać i nie zjeżdżać w trakcie jazdy. Tylko w ten sposób można zadbać o komfort i bezpieczeństwo.

Zachowaj ostrożność

Buty motocyklowe to jeszcze nie wszystko. Nawet najlepiej przygotowany i zabezpieczony fan jednośladów musi pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Samo ubranie tylko pomaga. Trzeba przestrzegać przepisów ruchu drogowego i nie rozwijać prędkości w miejscach niedozwolonych. Można w ten sposób stracić nie tylko prawo jazdy, ale również życie. Każdy wie, że jadąc motocyklem aż prosi się, by dodać gazu, ale nie zawsze są takie warunki. Podczas jazdy po mieście nadmierna szybkość jest zwyczajnie niebezpieczna. Jeśli chcemy poszaleć, lepiej zapisać się na zjazdy motocyklistów lub trenować w specjalnie wydzielonych do tego celu miejscach. W ten sposób nie będziemy stwarzać zagrożenia dla siebie ani dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Grunt to zdrowy rozsądek. Oczywiście nie wszystkie sytuacje można przewidzieć, ale będąc ostrożnym drastycznie zmniejszamy ryzyko wypadku. Są jednak rzeczy, na które nie mamy wpływu: zła widoczność, nieodpowiedzialne zachowanie innych kierowców. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Na szczęście dobrej jakości buty motocyklowe, a także porządny kombinezon minimalizują ryzyko kontuzji i uszczerbków na zdrowiu.

Post Author: admin

1 thought on “Jakie buty motocyklowe ubierać w trakcie upałów?

Dodaj komentarz