Leasing Kraków: jakie warunki trzeba spełnić, żeby leasingować używany samochód?

Przedsiębiorcy decydując się na leasing samochodów w większości przypadków wybierają je wśród nowych modeli. Rynek aut używanych jest jednak tak duży, że firmy leasingowe musiały odpowiedzieć również na jego potrzeby i tym samym dają nam możliwość leasingowania używanego samochodu. Musimy jednak spełnić wiele warunków, zanim go otrzymamy.

Najważniejszy jest wiek samochodu

Leasingodawcy najchętniej zgadzają się na leasing nowych samochodów, bo to oni są ich właścicielami. Dlatego jeśli wybieramy wśród używanych aut, musimy zwracać uwagę na ich wiek. Są dwie ważne daty, które na to wpłyną: wiek samochodu w momencie jego kupna oraz w momencie zakończenia leasingu. Najczęściej nie ma problemu z otrzymaniem leasingu, gdy samochód ma do trzech lat, rzadziej firmy zgadzają się na samochody, które mają do pięciu lat. Ze starszymi można próbować, jednak jest małe prawdopodobieństwo sukcesu. Przeciętnie leasing Kraków trwa nawet do 7 lat, jeśli jednak zdecydujemy się na zakup pięcioletniego auta, na pewno będziemy musieli spłacić go wcześniej, przez co miesięczne raty wzrosną. Zasada jest jedna: im starsze auto tym krótszy jest okres jego leasingowania.

Leasing samochodu używanego kosztuje więcej

Oczywiście auto samo w sobie jest tańsze, ale musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami. Przede wszystkim znacząco różni się wpłata początkowa. Za nowe samochody przyjdzie nam na początku zapłacić maksymalnie 5 procent. Jeśli chodzi o używane, to tu znowu w zależności od wieku oraz miejsca, z którego je kupujemy, zapłacimy od 10 do nawet 40 procent wartości. Chętniej leasingodawca zgodzi się na leasing jeżeli będziemy kupować auto od dealera lub komisu, gorzej gdy chcemy go kupić od osoby prywatnej. Nie jest to niemożliwe, ale na pewno trudniejsze. Musimy się liczyć z tym, że firma wyśle swojego rzeczoznawcę aby dokładnie wycenił wartość samochodu i my poniesiemy tego koszt. Do tego, warto samemu sprawdzić stan samochodu, ponieważ wszelkie wady i usterki, które zostaną wykryte po zakupie samochodu, będziemy musieli usuwać na własny koszt. Pamiętajmy również, że musimy liczyć się z dodatkowym wydatkiem na ubezpieczenie, oprócz obowiązkowego OC, firma leasingowa wymaga aby wykupić dla samochodu również AC.

Post Author: antonio bao

Dodaj komentarz