Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice: zadbaj o swoje OC i AC

Każdy kierowca, który kupuje własne auto, musi zadbać o to, żeby posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, mało który myśli o tym, żeby zainwestować w autocasco, a może nam ono bardzo pomóc w momencie, kiedy nie będziemy mogli wskazać innego winnego zniszczenia naszego samochodu.

Nie każdy wypadek będzie wiązał się z kosztami

Warto podkreślić, że nie każde zdarzenie na drodze będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami dla nas. Jeśli bowiem będziemy tylko uczestnikami, a nie sprawcami, wtedy swój samochód będziemy mogli naprawić z ubezpieczenie OC osoby, która go spowodowała. Jeżeli do tego skorzystamy z usługi bezgotówkowej naprawy, wtedy likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice będzie na pewno dużo łatwiejsza i szybsza. Tym samy, odbierzemy gotowy samochód, bez dodatkowych opłat czy strat. Jesteśmy jednak narażeni na więcej na drodze, niż tylko błędy innych kierowców.

Nie zawsze jest winny, ale bez AC to ty ponosisz koszty

Można zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia autocasco, ponieważ nie zawsze będziemy w stanie wskazać winnego zniszczenia naszego samochodu. Przede wszystkim takie sytuacje związane są ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nie będziemy mieli osoby, od której uzyskamy odszkodowanie, jeśli nasz samochód zostanie zniszczony przez grad czy obfity deszcz. Tak samo będzie to nasz problem, gdy z powodu dużego wiatru spadnie na nasze auto drzewo czy nawet gałąź. Jeżeli chuligani zniszczą nasz pojazd, ale nie zostaną złapani, również sami będziemy musieli za to zapłacić. Odszkodowanie w przypadku wykupionego AC otrzymamy również, gdy nasze auto zostanie nam skradzione.

Każdemu może się zdarzyć, że zagapi się na drodze

Przede wszystkim, należy podkreślić, że nie ma ludzi nieomylnych i każdemu choć raz zdarzyło się zrobić jakąś głupotę na drodze. Jedni mają więcej szczęścia i z powodu ich błędu nie doszło do żadnego zdarzenia, inni natomiast mogą odczuć przykre konsekwencje swojej nieuwagi. Jeżeli jesteśmy sprawcami wypadku, to szkody, które spowodowaliśmy zostaną pokryte przez nasze ubezpieczenie OC. W naszym aucie nie zadziała jednak bezpłatna likwidacja szkód ubezpieczeniowych Gliwice, jeżeli nie będziemy mieli wykupionego AC. Tym samym będziemy narażeni na dodatkowe koszty, oprócz mandatu, który zapewne przyjdzie nam zapłacić.

Post Author: antonio bao

Dodaj komentarz