systemy pos

Na co zwracać uwagę, gdy chcemy zainwestować w systemy POS?

Systemy POS są ważnym elementem każdej restauracji. Usprawniają one pracę wszystkich działów, a także dają restauratorom wgląd we wszystkie sprawy ich lokalu. Na co powinniśmy zwracać uwagę, gdy decydujemy się na systemy POS?

Dobry producent jest gwarancją dobrej konfiguracji oprogramowania

Podstawowym błędem wielu początkujących restauratorów jest to, że zwracają jedynie uwagę na systemy POS i na to, w jaki sposób one działają. Zapominają przy tym o sprawdzeniu producenta, bądź też dostawcy. Jest to zaniedbanie, które później bardzo wiele ich kosztuje. W branży gastronomicznej można usłyszeć wiele historii właścicieli, którzy zapomnieli o tym punkcie, przez co zakupiony system sprzedaży stał się dla nich utrapieniem, a nie pomocą. Poszukując oprogramowania zwróć uwagę na to, czy potencjalny dostawca zna się na swoim zadaniu i wie, w jaki sposób skonfigurować system. W momencie, w którym będzie on przeprowadzać z Tobą wywiad, zobacz, czy ma odpowiednią wiedzę. Pamiętaj także o tym, że dobry system POS ma za zadanie chronić Twoje dane. Z tego też powodu uważnie wybieraj producenta i dostawcę.

Czy cena powinna być głównym wyznacznikiem?

Czynnikiem, który w dużej mierze, wpływa na decyzję restauratorów jest cena. Czy jednak powinna być ona głównym wyznacznikiem? Zdecydowanie nie. Niski koszt praktycznie nigdy nie jest równoznaczny z wysoką jakością. W momencie, w którym tniesz ceny, obniżasz też poziom wykonywanej usługi. Pamiętaj, że w przypadku, gdy stawiasz na programy w niskiej cenie, musisz być świadomy, że godzisz się jednocześnie na wdrożenie oprogramowania, które nie zostało odpowiednio skonfigurowane do Twoich potrzeb. Z tego też powodu powinieneś postawić na systemy POS stworzone przez specjalistów, którzy znają się na swojej pracy. Tylko wtedy możesz oczekiwać zadowalających wyników. Dobry program POS nie tylko będzie opcję współpracy z kuchnią, czy też weryfikowanie zamówień i rachunków, ale też będzie miał możliwość rozliczenia kelnera w dowolnym momencie. Funkcja rejestracji czasu pracy jest także bardzo przydatna, bo w ten sposób minimalizujesz nadużycia pracowników i masz rzeczywisty wgląd do danych, które pozwolą Ci oszacować, jak skutecznie pracuje Twój personel. To jest jedynie kilka zalet, jakie posiada dobry system POS, a wszystkie mają na celu ułatwienie pracy w Twojej restauracji.

Post Author: terra brown

Dodaj komentarz