OC AC Kraków: nie zapomnij o ubezpieczeniu swojego samochodu

Kupując samochód musimy wziąć pod uwagę, że będziemy musieli dodatkowo wykupić do niego ubezpieczenie. To bardzo ważne, ponieważ ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, a za jego brak grożą wysokie kary. Nie jest ono również tanie, szczególnie dla nowych kierowców, którzy nie mają jeszcze żadnych zniżek.

Rejestracja auta, a potem od razu ubezpieczenie

Znaleźliśmy wymarzony pojazd, zapłaciliśmy do niego i teraz możemy cieszyć się już własnymi czterema kółkami. Na początek, w ciągu miesiąca musimy zarejestrować w odpowiednim urzędzie nasze cztery kółka. Zgłaszamy się do tego urzędu, do którego należymy według miejsca naszego zameldowania, niezależnie od tego, gdzie aktualnie mieszkamy. Jeśli więc wyjechaliśmy do Warszawy, ale jesteśmy zameldowani w Krakowie, to właśnie w tym drugim mieście będziemy musieli zarejestrować pojazd. Zaraz po tym musimy wykupić OC AC Kraków. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowe i musimy je mieć od razu, po zarejestrowaniu auta, na nasze nazwisko. Dlatego dobrze jest się udać do ubezpieczyciela, który zrobi niezbędne zdjęcia i otrzymamy polisę, którą musimy mieć przy sobie zawsze, jadąc samochodem. Nie możemy jeździć na OC poprzedniego właściciela, ponieważ w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia, nie będzie ono działać.

Możesz dodatkowo zabezpieczyć się przez AC

Musisz po rejestracji samochodu i wykupieniu polisy OC pamiętać o tym, że należy zgłosić kupno samochodu do firmy ubezpieczeniowej poprzedniego właściciela. W przeciwnym razie, będzie ona mogła automatycznie przepisać ubezpieczenie na nas, tym samym przyjdzie nam płacić podwójną składkę, po otrzymaniu wezwania do zapłaty kolejnej raty. Nie ma również co liczyć, że zapłacimy taką samą kwotę, co poprzedni właściciel, ponieważ ubezpieczyciel podniesie składkę w zależności od naszych zniżek i zwyżek. Możemy wykupić razem z OC AC Kraków. Dzięki temu będziemy mieli ubezpieczony samochód w przypadku, gdy to my będziemy sprawcami zdarzenia na drodze. Poszkodowany naprawi samochód z naszego OC, my ze swojego AC, tym samym nie będzie nas to nic kosztować. Dodatkowo będziemy mieli ochronę w przypadku gdy pojazd zniszczą nam warunki atmosferyczne lub zostanie skradziony.

Post Author: kathleen leightoon

Dodaj komentarz