Plac zabaw dla dzieci- zabawa i nauka w jednym

Plac zabaw – z czym Wam się kojarzy? Mi z najlepszymi latami mojego dzieciństwa. Czas, który tam spędzałam był nieskończenie długi a rodzice mieli problem, aby z placu zagonić nas z powrotem do domu. Dla nas, dzieciaków było to miejsce magiczne, bajkowa kraina, gdzie można było wymyślać najróżniejsze zabawy.

Moje refleksje na temat dawnych i obecnych lat

W moich czasach place zabaw nie były tak bogate, jakie są obecnie teraz. Trzeba przyznać, że dzisiejsze pokolenie dzieci ma dostęp do bardzo fajnych i bezpiecznych urządzeń, które aż zachęcają do korzystania z nich o każdej porze roku. Jednak nie ma co ukrywać, że starsze dzieci bardzo mało spędzają teraz czasu na świeżym powietrzu. Kiedy już wiedzą do czego służy komputer lub laptop to spędzają nadmiar wolnego czasu na grach. A tak właśnie nie powinno być. Zarówno młodsi jak i starsi powinni często biegać po placu zabaw, aby móc skorzystać z atrakcji, które są tam dla nich umieszczone. Nad morzem widziałam bardzo atrakcyjny plac zabaw, na których zbudowane były nawet statki. Dzieci mogą wymyślać na nich wspólne zabawy, dla przykładu w piratów lub jak to przemierzają przez nadmorskie wody, do innych, bajkowych krain. Inne urządzenia również można włączyć do takiej zabawy. Dzieci mają bardzo bogatą wyobraźnię i wystarczy je tylko zachęcić, a zobaczycie jak znakomicie się bawią we własnym gronie.

Warto zabierać dzieci na plac zabaw

Jeżeli macie plac zabaw przy bloku, tak jak ja miałam, to zawsze zbierała się ta sama grupa dzieci, która chętnie bawiła się razem i wspólnie wymyślała najróżniejsze zabawy. Zawsze też można posiedzieć razem i porozmawiać jak to w szkole było, co się działo albo ewentualnie ponarzekać na rodziców, którzy nie zawsze są według myśli dzieci. Co tam będą robić to najmniej ważne (ważne w sensie takim, żeby były to bezpieczne zabawy, które nie szkodzą zdrowiu swojemu ani nikomu innemu). Najważniejsze, aby przebywały na świeżym powietrzu, korzystały z atrakcji urządzeń, które znajdują się na placu zabaw i świetnie się bawiły. A przy tym radośnie się uśmiechały i nie żałowały chwil spędzonych na dworze.

Post Author: Filip Kubiak