Profesjonalne CV to niejedyny sposób dotarcia do pracodawcy

Szukanie pracy nie polega tylko i wyłącznie na wysyłaniu aplikacji. Są też inne metody dotarcia do potencjalnego pracodawcy. Zobacz jak skutecznie przekonać do siebie rekrutera. Przeczytaj nasz miniporadnik.

Zbuduj sieć kontaktów zawodowych

Przy szukaniu pracy liczy się sieć znajomości. Nie trzeba być ze wszystkimi na ty, ale warto podtrzymywać kontakty, by w razie potrzeby ktoś nas polecił. Pamiętajmy, że jedna osoba zna kilka innych, które akurat mogą poszukiwać pracownika. Ważne jest, by nie trzymać w tajemnicy tego, że chcemy się zatrudnić. Być może informacja ta dotrze poprzez sieć naszych kontaktów do potencjalnego pracodawcy. W ten sposób uda nam się osiągnąć sukces. W dzisiejszych czasach nawiązywanie znajomości jest o wiele prostsze. Są nawet serwisy internetowe, które wręcz specjalizują się w tym, by w jednym miejscu skupiać ludzi przedstawiających swoje doświadczenie zawodowe. W ten sposób łatwiej o znalezienie wymarzonej pracy.

Zadbaj o wizerunek w sieci

Przy szukaniu pracy musimy być świadomi, że pracodawca może poszukać informacji o nas w internecie. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle proste. Taką możliwość dają m.in. serwisy społecznościowe. To właśnie tam zaglądają rekruterzy, którzy chcą podjąć z nami współpracę. Zwracajmy więc uwagę na to co wrzucamy do sieci. Lepiej nie udostępniać publicznie dwuznacznych zdjęć lub też wspominać imprezy suto zakrapiane alkoholem, bo nie będzie to dobrze wyglądać. Oczywiście profil na większych portalach społecznościowych warto mieć, ale zanim coś tam wrzucimy, dwa razy się zastanówmy. Jeśli chcemy budować wizerunek eksperta, można udostępniać informacje o szkoleniach, na które się wybieramy bądź dawać linki do ciekawszych materiałów.

Stwórz profesjonalne CV

Metod dotarcia do pracodawcy jest wiele, ale wciąż niezmienne ważne jest czytelne profesjonalne CV, które musi być opracowane z najwyższą starannością. Tylko w ten sposób będzie można zainteresować rekrutera. Dobre opracowanie dokumentu nie jest wcale proste. Ma być być spersonifikowany i dopasowany do potrzeb danej firmy. Przede wszystkim jednak musi być czytelny i przejrzysty. Ważniejsze informacje powinny być w jakiś sposób wyróżnione, np. przez ustawienie ich w widocznym miejscu lub też pogrubienie. Trzeba pamiętać, że osoba zajmująca się rekrutacją zazwyczaj tylko pobieżnie skanuje dokument wzrokiem i zatrzymuje się na istotnych faktach. W ciągu pierwszych kilkunastu sekund podejmuje decyzję, czy warto nawiązać kontakt z danym kandydatem, czy odłożyć jego zgłoszenie razem ze stertą innych do śmieci. Profesjonalne CV musi być napisane językiem korzyści. Opisy zajmowanych stanowisk powinny być przedstawione tak, by potencjalny pracodawca chciał zatrudnić danego kandydata i widział, że taki ruch przełoży się na rozwój jego firmy i będzie dobrą decyzją. Opracowanie dokumentu warto powierzyć specjalistom, którzy specjalizują się w takich rzeczach. To znacznie zwiększy nasze szanse na angaż.

Post Author: amber lopez

Dodaj komentarz