Samochód zastępczy z OC sprawcy. Masz do niego prawo

Wypadek może zdarzyć się każdemu. Jeśli nie jest z naszej winy, możemy skorzystać z samochodu zastępczego. Koszty jego wynajęcia będą pokryte z polisy sprawcy. Dzięki temu będzie można komfortowo podróżować. Nie od dziś wiadomo, że samochód to narzędzie pracy bez którego w dzisiejszych czasach trudno sobie poradzić.

Wypadek i co dalej

Nieszczęśliwa sytuacja na drodze może się zdarzyć nawet najlepszemu kierowcy. Grunt to nie wpadać w panikę. Trzeba spisać oświadczenie. To podstawa, by ubiegać się o środki z ubezpieczenia i załatwić kwestie formalne. Najlepiej wozić taki dokument ze sobą. Nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć, a przezorny zawsze ubezpieczony. Kiedy nie wiemy co zrobić, zawsze można się skontaktować ze swoim agentem ubezpieczeniowym i poprosić o pomoc. Jeśli w wypadku nie ma poszkodowanych, nie trzeba wzywać policji. Potem należy zamówić holowanie. Przed nami cała masa formalności do załatwienia. Na szczęście procedury są mocno uproszczone. Od 1 kwietnia w ofercie większości ubezpieczycieli jest bezpośrednia likwidacja szkód. Usługa polega na tym, że o zdarzeniu drogowym należy poinformować tylko naszego ubezpieczyciela. To on kontaktuje się z firmą ubezpieczeniową sprawcy i zajmuje się wszelkimi formalnościami. Kiedyś takie rzeczy załatwiało się inaczej. Poszkodowany musiał kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy co wydłużało termin realizacji. Ważne jest szybka reakcja. Można ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy. To bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie. Samochodem będzie można jeździć przez cały okres naprawy samochodu.

Znajdź kompleksową firmę

Żeby nie załatwiać formalności samodzielnie, a tym samym zaoszczędzić mnóstwo czasu, można skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Na rynku jest wielu przedsiębiorców, którzy podchodzą do sprawy kompleksowo i pomagają w razie wypadku. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, bo sprawę powierza się tylko jednej firmie, która podejdzie do tematu od A do Z. Nie tylko skontaktuje się z ubezpieczycielem i dostarczy wszelkich niezbędnych dokumentów, ale również naprawi nasz pojazd, a żeby jeszcze bardziej ułatwić nam życie zorganizuje dla nas samochód zastępczy z OC sprawcy. To bardzo wygodne. Nie trzeba się tym zajmować samodzielnie. Jak wszystko będzie załatwione wystarczy odebrać gotowy samochód z warsztatu. Brzmi jak bajka, ale tak działa coraz więcej firm. Choć usługa jest nieco droższa, to unika się wielu stresów i można swobodnie funkcjonować. Stąd też przybywa osób korzystających z takiej możliwości.

Post Author: admin

Dodaj komentarz