Szuflada na pieniądze – miej pewność, że Twój utarg jest bezpieczny

Pieniądze szczęścia nie dają – głosi słynne polskie przysłowie, powtarzane od lat. Nie dają? A może jednak dają, skoro są przedmiotem pożądania tak wielu z nas? Nie zawsze wprawdzie cieszy nas posiadanie samych pieniędzy w postaci bilonów czy monet (lub cyfr na koncie) lecz bardzo cieszy to, co możemy za nie zdobyć: spełnianie marzeń, samorealizację, czasem poczucie bezpieczeństwa itd. Pieniądze nie muszą więc być celem samym w sobie – lecz bywają środkiem do celu. Środkiem, który warto zabezpieczać i chronić. Temu właśnie służą szuflady na pieniądze – http://www.posiflex.com.pl/szuflada-na-pieniadze,43.html. Sprawdź, czemu warto postawić na to rozwiązanie.

Czym dokładnie są szuflady na pieniądze? Jaki mamy wśród nich wybór i gdzie możemy je kupić?

Szuflady na pieniądze bez problemu kupimy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Każdy z tych sklepów ma swoje zalety – i wady. Wybór zależy więc od nas. Zakupy w sklepach stacjonarnych mają te podstawowe zalety, że towar zyskamy od razu. I możemy go dotknąć, przyjrzeć mu się dokładnie. A także zasięgnąć rady fachowca – pracującego w sklepie. Sklepy internetowe również to zapewniają – lecz na towar oczywiście musimy nieco poczekać, przynajmniej jeden dzień. Dużą zaletą tych sklepów jest jednak to, że są one dość tanie – znacznie tańsze, niż stacjonarne. Sklepy takie mają też zazwyczaj klarownie i rzetelnie sformułowany regulamin, a w nim opisane koszty i czas dostawy, warunki reklamacji. Są więc względnie bezpieczne. I na ogół sprawne. I jest ich na rynku coraz więcej.

Szuflady na pieniądze to wydatek od około 50 zł (za najprostszą szufladę, bez zabezpieczeń) do nawet około kilkuset zł (gdy mówimy o szufladach bardziej profesjonalnych i na przykład stanowiących część sejfu lub tzw. kasy fiskalnej).

A jak sprawa przedstawia się pod względem ceny?

Choć szuflady na pieniędzy dostępne są zatem w bardzo różnych cenach – nie warto na nich oszczędzać. Muszą one bowiem bezwzględnie spełniać wszelkie standardy – jakości i bezpieczeństwa. Powinny być one wykonane z nierdzewnego metalu – nie zaś z cienkiego plastiku. I zdecydowanie powinny posiadać zamek – w formie szyfru lub klasyczny, na klucz.

Dobra szuflada na pieniądze ma tez dyskretny design (zazwyczaj jest czarna), posiadać wystarczającą ilość miejsca zarówno na bilony o różnej wartości – jak i na monety (także o różnej wartość). Dokonując zakupu warto zwrócić na wszelkie elementy szuflady – na to, jak wykonane są boki i dno, czy ma solidne wsporniki, czy jej otwierane i zamykanie odbywa się bez trudu a także – jeśli rzecz dotyczy szuflad przeznaczonych do kasy fiskalnej – jakie model przewodu posiada. Musi być bowiem w pełni kompatybilna z naszym urządzeniem. Jeśli nie będzie, zakup minie się z celem.
Ważne jest to, w jaki sposób odbywa się montaż takiej szuflady i czy jej wnętrze zachowuje odpowiednie warunki – czy jest szczelna, chroni przed wilgocią i światłem.

Szuflady na pieniądze przydają się w różnych rodzajach biznesu – od gastronomii, przez sklepy, hotele, cukiernie, piekarnie, branże turystyczne. Co więcej – dziś, w czasach, gdy kasa fiskalna jest jednym z podstawowych narzędzi każdego biznesmena, są one przedmiotem niezbędnym, koniecznym.

Post Author: Rafał Zieliński

Dodaj komentarz