Tanie OC Kraków: wybierz dobrze ubezpieczenie swojego samochodu

Wybierając ubezpieczenie swojego samochodu, warto sprawdzić wiele dostępnych ofert na rynku. Przede wszystkim dlatego, że cena składki może znacznie się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, a do tego oferowane mogą być nam różne dodatkowe usługi. Na co warto zwrócić uwagę?

Porównaj ceny, nie wszędzie są takie same

Tylko część składki ubezpieczeniowej jest stała i zależy od naszego samochodu, poza tym zniżki są zawsze ustawowe, dlatego też nie ma możliwości, że otrzymamy mniejszą niż nam przysługuje. Coraz więcej jednak towarzystw ubezpieczeniowych dokładna własne zniżki dla konkretnego kierowcy, wprowadzają również zwyżki, które są zależne od różnych zmiennych. Tym samym może mieć tanie OC Kraków, ale równie dobrze, przez naszą nieświadomość, może być ono bardzo drogie. Porównanie usług powinno się odbywać na konkretnym modelu i marce, z wykorzystaniem danych na temat właściciela. To, że ktoś znajomy znalazł najtańszą ofertę w jednej firmie nie oznacza, że dla nas również tam będzie najkorzystniej. Tym bardziej, że na pewno cena pójdzie w górę, jeśli jesteśmy młodym kierowcą, albo kupiliśmy pierwsze auto. Niektóre ubezpieczalnie zwracają uwagę również na użytkowanie samochodu, czyli czy będzie to auto służbowe, a może taksówka.

Nie tylko cena może się różnić

Tanie OC Kraków pomoże nam znaleźć kalkulator, który znajdziemy na wielu stronach internetowych, choć tak naprawdę należy mieć do niego ograniczone zaufanie, bo może się okazać, że docelowo kwota będzie się znacznie różnić. Dlatego warto wybrać się do specjalistów, którzy sprzedają ubezpieczenia samochodu z różnych firm, tym samym mając możliwość przeglądania różnych ofert i dopasowywania ich do potrzeb swoich klientów. Oprócz ceny warto bowiem zwrócić teraz uwagę również na dodatkowe usługi, które są proponowane. Wśród nich znajdują się m.in. pakiety asisstance, możliwość wypożyczenia auta zastępczego na czas ewentualnej naprawy czy ubezpieczenie przewożonego bagażu. Zastanówmy się, z czego możemy najbardziej skorzystać, a co na pewno nigdy nam się nie przyda. Indywidualna oferta zostanie znaleziona dla nas bezpłatnie, ponieważ firmom takim płacą towarzystwa ubezpieczeniowe, a nie klienci.

Post Author: angela ramirez

Dodaj komentarz