profesjonalne cv

W czasie rekrutacji pomoże Ci profesjonalne CV

Kiedyś można było przepracować w jednej firmie całe życie. Dziś też można, ale zdarza się to nieporównywalnie rzadziej, chyba, że chodzi o firmę, którą sami założyliśmy. Będąc właścicielem na pewno poświęcimy wiele lat pracy dla naszego tworu. Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy wymusiła jednak na pracownikach większą mobilność oraz potrzebę stania się konkurencyjnymi.

Praca to ciągły rozwój

Wzrost konkurencyjności na rynku pracy oznacza dla każdego z nas, że musi przede wszystkim dbać o swoje miejsce pracy i wykonywać starannie swoje obowiązki, ponieważ w razie utraty pracy może pojawić się problem z jej znalezieniem. Nie oznacza to jednak absolutnie, że trzeba kurczowo trzymać się danego zatrudnienia i nawet nie myśleć o zmianie. Jeżeli wykonywane przez nas obowiązki nam nie odpowiadają z jakiegoś powodu lub uważamy, że nasze miejsce pracy jest dla nas szkodliwe z innych powodów, na przykład złej atmosfery, zbyt niskich zarobków, czy wykorzystywaniu przez dyrekcję, pomyślmy poważnie o zmianie miejsca zatrudnienia. Jak to mówią: dla chcącego nic trudnego. Przejście z jednej firmy do innej jest na pewno sytuacją stresogenną, ale pracodawcy są na to przygotowani, dlatego również i oni coraz mocniej starają się zatrzymywać dobrych pracowników, oferując im dodatkowe profity, chociażby w formie sprzętu służbowego: samochodu, telefonu, laptopa. Aby rozważać zmianę pracy trzeba mieć, co zaoferować przyszłemu szefowi, a więc należy nie zaniedbywać szkoleń, kursów i wszelkich innych możliwości samorozwoju. Nie idąc do przodu zaczynamy się cofać, stąd też starajmy się próbować nowych rzeczy i być aktywnymi zarówno w pracy, jak i poza nią.

Zmiana pracy na trzy sposoby

Zmiana stanowiska może mieć różne przyczyny. Pierwszą, niestety, dość częstą jest po prostu utrata pracy, przez którą musimy poszukiwać nowego miejsca dla siebie. To bardzo stresogenna sytuacja, która potrafi prowadzić do depresji i nerwic. Nie można się załamywać, ale trzeba podjąć, jak najszybsze działania zmierzające do znalezienia stanowiska, które będzie dla nas satysfakcjonujące. Najprzyjemniejszym sposobem zmiany miejsca pracy jest sytuacja, w której to rekruter sam o nas zabiega. Dzieje się tak, gdy jesteśmy naprawdę kompetentnymi specjalistami w danej dziedzinie. Wtedy często konkurencyjne firmy próbują przekonać nas, że u nich będzie nam lepiej. Kuszą wyższą wypłatą, bonusami, możliwością dalszego rozwoju. Dyrektorzy firm o tym wiedzą, dlatego też podejmują działania, mające a celu przywiązanie pracowników do firmy, oczywiście, w sensie przenośnym. Wszelkie nagrody pracownicze, odznaczenia, podziękowania to właśnie motywuje pracowników i sprawia, że cenią sobie firmę, w której pracują. Dobra atmosfera w pracy również znacząco wpływa na to, że pracownik nie będzie chciał się przenosić niegdzie indziej. Dwa sposoby zmiany pracy już omówiliśmy. Jaki pozostaje trzeci?

Zmień swoje życie na lepsze

Trzeci sposób zmiany pracy to sytuacja, w której nie lubimy swojego etatu i cały czas poszukujemy innych możliwości zarobkowania, marząc o porzuceni aktualnego miejsca pracy. Do takiej zmiany trzeba się dobrze przygotować, ponieważ niesie ona za sobą duże ryzyko, żeby nie było tak, jak w znanym utworze: Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Do rozpoczęcia poszukiwań nowej pracy potrzebne nam jest koniecznie profesjonalne CV, które jednoznacznie wskaże nasze atuty, wyróżniające spośród setek kandydatów. Ciekawa forma graficzna przyciągnie w pierwszym momencie uwagę, a odczytanie naszych osiągnięć, sprawi, że pracodawca nawet przez chwilę się nie zawaha, tylko sięgnie po telefon, aby zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną. Nie ma w czasie rekrutacji nic ważniejszego od profesjonalnie wykonanego CV, ponieważ to ono stwarza pierwsze wrażenie i pierwsze pozytywne skojarzenia z naszą osobą. A jak wiadomo pierwsze wrażenie jest niezmiernie ważne. Potem pozostaje nam tylko utwierdzić potencjalnego szefa w tym, że rzeczywiście posiadamy doświadczenie, umiejętności i cechy, które wywnioskował z przedstawionego mu dokumentu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz